Sport
Trending

Vranjanci slavili u derbiju južne pruge: Mineralac - Dinamo Jug 0:2

Dinamo Jug iz Vranja nastavio je seriju dobrih rezultata u Zoni Jug, pobedivši kao gost ekipu Mineralca u Vranjskoj Banji sa sa 0:2 (0:2), u utakmici 13. prvenstvenog kola.

Vranjanci su derbi južne pruge rešili golovima u prvom poluvremenu i zadržali se u samom vrhu tabele, na bod zaostatka za vodećim Jedinstvom iz Gornjeg Stopanja.

Dinamo Jug je poveo preko Nikole Stošića u 6. minutu, a meč rešio već u prvom poluvremenu golom Nikole Stankovića u 34. minutu.

Mineralac je posle prvog gola gostiju ostao sa igračem manje, nakon što je jedan od njihovih fudbalera dobio direktan crveni karton.

Banjčani su imali dve stopostotne šanse na meču (obe posle prekida), dok je Dinamo Jug ipak bio nadmoćniji i imao pet, šest zicera da ostvari mnogo ubedljiviju pobedu.

Preostala dva tima iz Pčinjskog okruga, koji nastupaju u ovoj ligi, ostvarili su pozitivne rezultate u ovom kolu.

Morava je kao domaćin u Vladičinom Hanu deklasirala Svetlost iz Badnjevca sa 7:1 (3:0).

Strelci za Hančane bili su Kitanović u 9. i 52, Tasić u 11, 17. i 87, Velinović u 73. i Mladenović u 79. minutu za Moravu, a Stanković u 54. iz penala za Svetlost.

Nebeski anđeli iz Vranja su na vrućem terenu u Bošnjacu protiv tamošnjeg Jedinstva uspeli da odnesu bod – bilo je 1:1 (1:1).

Oba gola pala su sa penala.

Domaćine je u vođstvo doveo Cakić u 23, a Radivojević je izjednačio u 36. minutu.

Trener Vranjanaca Branimir Stošić kaže da je zadovoljan bodom iz ovog meča.

„Odgovornom i disciplinovani igrom došli smo do veoma važnog boda na teškom gostovanju u Bošnjacu“, navodi Stošić.