Udruzenje ,,Dante Aligijeri“ u Vranju i ltalijanski institut za kulturu u Beogradu, u saradnji sa pozorištem ,,Bora Stanković“ u Vranju, predstavljaju projekciju filma ,,Sva moja luda ljubav“ (2019) u reziji Gabrijelea Salvatoresa, na programu u ponedeljak 15. septembra u 19:00 casova.
Film će biti prikazan u originalnoj verziji na italijanskom jeziku sa titlovima na srpskom.
Reziser filma Gabrijele Salvatores, cuveni italijanski kinematograf, za svoj film ,,Mediteraneo“ dobio je 1992. godine prestiznu nagradu Oskar u kategoriji inostranog filma.
U završnici ovogodišnjeg cuvenog Filmskog Festivala ,,Venecijanske Mostre“, darujemo gradanima Vranja film Salvatoresa koji je premijerno prikazan na ovoj prestižnoj manifestaciji 2019. godine i u međuvremenu osvojio niz prestiznih nagrada medu kojima David di Donatello (2020), Nastro d’argento u nekoliko kategorija (2020) i Ciak d’oro (2020).
Sažetak filma:
,,Prošlo je šesnaest godina otkako se rodio Vinsent i te godine nikome nisu bile lake. Ni za Vinsenta, koji živi u svom svetu, ni za njegovu majku Elenu i njenog partnera Maria, koji ga je usvojio. Viii, koji je želeo da bude pevač, bez radnog vremena i nacionalnog obeležja, biološki je otac dečaka te jedne večeri konačno pronalazi hrabrost da upozna sina kojeg nikada nije video i otkriva da on nije baš onakav kakvim ga je zamišljao. Ne zna, ne može znati, da je taj mali gest odgovornosti početak jedne velike avanture zahvaljujući kojoj će se otac i sin zbližiti, upoznati, zavoleti tokom putovanja na kojem će imati prilike da se obostrano otkriju, van ustaljenih okvira, instinktivno. Cak će i Elena i Mario, koji su krenuli u potragu za sinom, uspeti da kažu jedno drugom stvari koje, možda, nikada ranije nisu rekli.“
Ulaz je slobodan.