Društvo

Havarija u ulici Cara Dušana otklonjena nakon višednevnih radova

Zbog havarije na staroj vodovodnoj mreži u ulici Cara Dušana, u sokaku prema Haremluku, deo korisnika ove ulice bio je bez vode četiri dana. Voda iz oštećene cevi procurela je u zemlju i, kroz preasfaltirani kanalizacioni šaht kućnog priključka, dospela u kanalizaciju, što je znatno otežalo i usporilo lociranje samog kvara.

Nakon više neuspešnih pokušaja da se pronađe tačna tačka curenja, ekipe JP „Vodovod“ bile su primorane da zamene veći deo cevovoda u dužini od 30 metara. Kvar je na kraju pronađen i otklonjen – upravo na mestu gde je bio najmanje očekivan.

Svesni smo neprijatnosti koje je višednevni prekid u vodosnabdevanju izazvao i ovim putem se izvinjavamo građanima i korisnicima na strpljenju i razumevanju.

Istovremeno, želimo da naglasimo da preasfaltirani i zatrpani šahtovi nisu samo tehnički izazov za naše ekipe, već predstavljaju ozbiljnu prepreku u funkcionisanju komunalne infrastrukture. Apelujemo i očekujemo od izvođača i nadzora radova da pokažu veću pažnju i odgovornost prilikom asfaltiranja saobraćajnica, jer ovakvi propusti direktno utiču na kvalitet života građana.

Javno preduzeće „Vodovod“ nastaviće da čini sve kako bi obezbedilo pouzdano i stabilno vodosnabdevanje, kao i da u najkraćem mogućem roku rešava i najsloženije havarije.

Back to top button