FK Radnik: Niko nam se nije obratio – Žestoko se protivimo širenju insinuacija!

Da je utakmica 30. kola Superlige između Radnika i Novog Pazara (2:0) "pod lupom" UEFA zbog nameštanja, iz Uprave surduličkog tima saznali su iz medija.

Saopštavaju i da do sada nisu dobili zvaničan dopis iz Fudbalskog saveza Srbije da je utakmica sumnjiva.

Sumnjivim je označen Novi Pazar i nekoliko njegovih prvotimaca, a sumnja se da su namerno izgubili utakmicu.

U Radniku kažu da je svako ko je pogledao utakmicu poslednjeg kola regularnog dela Superlige mogao da se uveri da su Pazarci bili ravnopravan rival i da ne bi bilo nezasluženo da je utakmica krenula drugim tokom.

Stojimo na raspolaganju i žestoko se protivimo širenju insinuacija i nedokazanih navoda u vezi našeg kluba. Trenutno smo u velikoj borbi za očuvanje superligaškog statusa i ovakvi natpisi u medijima stvaraju nepotrebne tenzije unutar našeg kluba i uznemiruje naše igrače pred odlučujuće utakmice u plej-autu - navodi se u saopštenju.

Iz Uprave dodaju i da FK Radnik stoji na raspolaganju za svaki vid saradnje sa etičkom komisijom i komesarom za integritet ukoliko mogu da pomognu u bilo kakvoj istrazi vezanoj za regularnost takmičenja.

Podsetimo, prema pisanju Sportkluba UEFA je utakmicu između Radnika i Novog Pazara stavila pod sumnju jer je pred samu utakmicu kvota na Radnik padala, dok su uplate na pobedu tima iz Surdulice bile sve veće.

Saopštenjem su, se kako je preneo Sportklub, oglasili i iz Novog Pazara, odakle tvrde da je to još jedan pokušaj da se tom klubu oduzmu osvojeni bodovi na terenu, kao i da se taj tim izbaci iz Superlige.

Dodaj komentar


Sigurnosni kod
Osveži

VREMENSKA PROGNOZA

trenutno
min
max
pritisak
vidljivost
vetar

TV INFO PULS VRANJE

UL: Marička 20,17501 Vranje
EMAIL: tvinfopuls@gmail.com
TEL: 060/ 0405-240