U derbiju 19. kola Prve lige Srbije Metalac je u Gornjem Milanovcu sa 3:2 pobedio Dinamo iz Vranja.

Bio je ovo meč koji su obeležili penali, tri najstrože kazne, dve za Metalac i jedna za goste iz Vranja. Metalac je poveo u 28. minutu pogotkom Aleksandra Ješića iz penala. Domaćin je prednost duplirao u 67. minutu iz novog jedanaesterca. Ovoga puta je precizan bio najbolji strelac tima Katanić. Samo četiri minuta kasnije Vranjanci su smanjili na 2:1. Posle kornera je Stamenković je bio precizan. Dinamo se u igru vratio u 88. minutu kada je Stevanović pogodio iz penala.

Na kraju nesportske scene. U 90. minutu se fudbaler Metalca Jokić zaleteo ka golmanu pa prvo nokautirao defanzivca Vranjanaca, a potom i golmana Popovića. Nastala je opšta tuča na terenu posle koje je isključen još jedan fudbaler ‘lončića’ Koraksić. Sudija je meč produžio deset minuta, a Metalac je u  97. minutu pogotkom  Miloša Vranjanina presudio Vranjancima 3:2.

Do kraja jesenjeg dela prvenstva u Prvoj ligi Srbije ostalo je da se odigraju još četiri kola.